kom. 503 172 211
tel. 22 403 79 14                    Napęd Pull T firmy Tousek

                 automaty bramowe warszawa


Przekładnia z hartowanej
stali w kąpieli olejowej Wszystkie modele serii Pull T wyposażone są seryjnie w masywną przekładnię stalową, od modelu T8 nawet dodatkowo hartowaną. Ponadto każda przekładnia pracuje w wysokojakościowej kąpieli olejowej, zapewniającej również przy niskich temperaturach optymalne smarowanie. Rezultat: podwyższona sprawność i jeszcze dłuższa żywotność.

Jednoczęściowy korpus (aluminiowy odlew ciśnieniowy) Składa się w całości z odpornego na rdzę i wytrzymałego aluminium. Ponieważ korpus wykonany został jednoczęściowo, osiągnięto znaczne podwyższenie odporności na skręcanie i zginanie.

Licznik obrotów Kolejną zaletą jest licznik obrotów. Odbiera on, aż 6.200 sygnałów na sekundę! Dzięki temu napęd Pull T automatycznie dostosowuje sobie siłę z jaką w danym momencie ma pracować. Okresowe ręczne regulacje siły nie są już potrzebne. Technologia ta powoduje, że napęd zwalniając zarówno poprzez miękki stop jak i ewentualne zwolnienie wymuszone przez bramę, nie traci na sile ! Uznane wysokie standardy bezpieczeństwa firmy tousek, przy tej serii napędów zostały jeszcze bardziej podniesione. Oczywiście Pull T spełnia normę europejską wg. EN 13241-1.

Akumulator Jeśli w Państwa obiekcie są częste braki w dostawie energii elektrycznej możemy zainstalować do napędu Pull T24 lub T24speed akumulator. Pozwoli to na sterowanie bramą również przy braku zasilania 230V.

Centralka sterująca Pod osłoną napędu znajduje się zaawansowana technologicznie centrala. Wpinane kostki zaciskowe, bezpieczniki i przyciski programowania dostępne są bez zdejmowania osłony centralki. W ten sposób moduł elektroniki podczas uruchomienia i użytkowania pozostaje osłonięta przed deszczem, mechanicznymi uszkodzeniami oraz insektami.

Samouczące się pozycje krańcowe Wszystkie modele uczą się samoczynnie pozycji krańcowych podczas instalacji. Dodatkowo pozycje te można dokładniej „doregulować” dopasowując je do własnych potrzeb. Typowe mechaniczne wyłączniki krańcowe, które mogą zimą zamarzać lub podczas wieloletniej eksploatacji ulegać przesunięciom lub uszkodzeniom, po prostu stają się zbędne.

Automatyczna zmiana kierunku pracy. Jeżeli brama najedzie na przeszkodę, napęd zatrzymuje się i zmienia kierunek jazdy, tak aby przeszkodę "uwolnić". System ten jest niezależny od fotokomórek. Jest to najwyższy stopień bezpieczeństwa. Przy modelu Pull T8 do 800 kg nie jest konieczne stosowanie aktywnej listwy bezpieczeństwa na głównej krawędzi zamykania

Miękki stop W obydwóch kierunkach ruchu napęd zatrzymuje się ze zmniejszoną prędkością. Obok płynnego, harmonicznego ruchu i cichego stopu uzyskano w ten sposób ochronę mechaniki bramy oraz napędu, podnosząc tym samym ich żywotność.  Jest to najwyższy stopień bezpieczeństwa. Przy modelu Pull T8 do 800 kg nie jest koniecz­ne stosowanie aktywnej listwy bezpie­czeń­stwa na głównej krawędzi zamykania

              Napęd Robo firmy NICE

              automaty bramowe NICEBluebus:
system pozwala na podłączenie urządzeń zewnętrznych, fotokomórek, lamp, szyfratorów i tp. za pomocą przewodu 2-żyłowego, diody LED sygnalizują włączone funkcje.

Szybki: regulowana prędkość przesuwu bramy Praktyczny: wbudowana modułowa centrala sterująca BLUEBUS, tylko trzy przyciski programowania, wyjmowane wtyczki do podłączeń.

Wygodny: funkcja częściowego otwarcia bramy w standardzie (funkcja furtki).

Inteligentny: siłownik w czasie konfiguracji automatycznie zapamiętuje położenia krańcowe bramy.

Bezpieczny: stała kontrola podłączonych urządzeń, lampa sygnalizuje niesprawne działanie systemu - ilością mignięć określa typ błędu (autodiagnoza), amperometryczny system wykrywania przeszkody, łagodny start przy otwieraniu i zwolnienie przy zamykaniu.

Zaawansowany: siła, tryb pracy, prędkość, mogą być regulowane na kilku poziomach.

Funkcja master/slave: synchronizowanie pracy dwóch siłowników. Funkcja serwisowa: kontrolka sygnalizuje potrzebę wykonania konserwacji po wcześniej zaprogramowanej ilości cykli.

Oszczędny: kiedy system nie jest używany, przechodzi w tryb „uśpienia”, redukując zużycie energii. Zawsze pracuje: dzięki akumulatorowi awaryjnemu PS124 (opcja), siłownik otworzy i zamknie bramę, nawet w przypadku braku zasilania. Wbudowane indukcyjne wyłączniki krańcowe.  Złącze radiowe typu OXI, SMXI, SMXIS.