kom. 503 172 211
tel. 22 403 79 14

Systemy domofonowe - CODI

Firma CODI jest Polski producentem nowoczesnego sprzętu domofonowego i wideo domofonowego mającym 27-letnie doświadczenie. Ich urządzenia charakteryzują się wieloma funkcjami w ramach systemu bez konieczności rozbudowy o kolejne moduły. Nasz system realizuje łączność wzajemną w ramach klatki, budynku czy wreszcie grupy budynków (obiektów) za pomocą prostej instalacji kablowej między wszystkimi użytkownikami ( lokatorami ). Kolejną ciekawą funkcją, prócz kodów indywidualnych dla użytkowników ( lokatorów ) jest pilot radiowy do realizacji otwarcia drzwi, bramy automatycznej. Dodatkowym wyposażeniem jest skaner biometryczny lub czytnik "Rfid" kontrola dośtępu. Wszystkie urządzenia wyposażone są w klawiaturę wybiórczą, tak panel zewnętrzny jak i urządzenie odbiorcze lokatorskie. Moduły lokatorskie w wersji głośnomówiącej występują tylko w wersji wideo, do audio dostępne są tylko klasyczne słuchawki z klawiaturą. Za pomocą tej klawiatury dokonuje się programowanie kodów indywidualnych, ustawianie przekierowań, otwieranie drzwi wejściowych jak i sterowanie automatyką bramową jeśli taka jest i jest podłączona do systemu domofonowego.

SYSTEM KOMUNIKACJI MIĘDZYLUDZKIEJ

zwany "domofonem"

DSX Linea Azzurro

XXI wiek to czas, w którym wszelakie urządzenia przestały być ograniczone do funkcjonalności wynikającej z nazwy. To wiek rozwoju !! System przez nas dostarczany to już nie trywialny domofon jak miało to miejsce 20 lat temu. To konstrukcja XXI wieku i połączenie :

  • zaawansowanej kontroli dostępu         Naprawa domofonów codi
  • powiadamiania o zdarzeniach        
  • możliwości komunikowania się każdego z każdym         
  • świeżego i śmiałego design'u oraz najbardziej zaawansowanej technologii

a przede wszystkim szalona wygoda dla użytkowników i zarządców nieruchomości.

Czy system ten różni się od innych urządzeń obecnych na rynku ? Mnóstwem cech i funkcji, a więc skrótowo :

ZAAWANSOWANA KONTROLA DOSTĘPU

Obok stosunkowo trywialnego otwierania drzwi kodem wprowadzonym z klawiatury (firma nasza wprowadziła taką funkcję jeszcze w latach '80) wprowadziliśmy biometryczną kontrolę dostępu za pomocą skanera linii papilarnych. Nie zmuszamy ludzi do noszenia  breloków, pastylek, kart magnetycznych itp. przedmiotów. Palec każdy nosi przy sobie, niech z niego korzysta !! Zastosowany przez nas sensor wytrzymuje szeroki zakres temperatur, a zastosowany algorytm rozpoznawania to numer jeden w prestiżowym rankingu FCV.

POWIADAMIANIE O ZDARZENIACH

Konstrukcja systemu umożliwia przekazywanie rozmaitych danych w ramach całej sieci osiedlowej. Istnieje więc możliwość instalacji w każdym lokalu dodatkowych czujek np. zalania, dymu, wtargnięcia itp. Informacje te mogą być natychmiast przekazywane do centrum dozoru, np. portiera czy popmieszczenia ochrony co umożliwia szybką i właściwą reakcję. Nie potrzebny jest żaden dodatkowy system alarmowy ! Istniejący w lokalu monitor wideo pracuje jednocześnie jako centralkaMontaż domofonów codi systemu powiadamiania. DWA W JEDNYM !!

KOMUNIKACJA KAŻDEGO Z KAŻDYM

Linea Azzurro jest jedynym systemem umożliwiającym PEŁNĄ łączność wzajemną (czasem zwaną "interkomową") w ramach nie tylko dowolnej wielkości klatki schodowej, ale też pomiędzy klatkami w ramach budynku oraz pomiędzy BUDYNKAMI w ramach osiedla !! Każdy lokator może sobie zadzwonić do każdego nie musząc korzystać z publicznej sieci telefonicznej. Oczywiście może sobie także zadzwonić przy okazji do ochrony lub portiera.

ŚWIEŻY DESIGN, TECHNOLOGIA, NIEZAWODNOŚĆ

System Linea Azzurro otrzymał najnowszą włoską stylistykę, której zaistnienie umożliwiła najnowsza światowa technologia elektroniki i form wtryskowych. Panel zewnętrzny wykonano nie jak w większości obecnych na rynku rozwiązań, tylko w postaci wysoko precyzyjnego wtrysku stopu aluminium z wykończeniem na matowy chrom, gdyż tylko taka technologia zapewnia najwyższy stopień elegancji. Klawiatury tak panelu zewnętrznego jak i monitora nie są już mechaniczne (i znów jak w niemal wszystkich rozwiązaniach dotychczasowych) tylko wykonane jako elementy zbliżeniowe. Wystarczy ledwo musnąć palcem pole wyboru, a ono zadziała. To nie tylko robi wrażenie i wygląda, to jest nadzwyczaj niezawodne funkcjonalne.

WYGODA DLA WSZYSTKICH

Użytkownik otrzymał możliwość sporej personalizacji wielu funkcji związanych z jego lokalem. Może np. ustawić sobie sam swój kod wejściowy do budynku. Spodziewając się wizyty może załączyć przekierowanie do innego lokalu, w którym jakiś czas będzie.Jeśli obawia się o swój samochód może załączyć we własnym monitorze podgląd z jednej z kilku kamer podziemnego garażu. Itd. itd.

Instalator otrzymał niezwykłą prostotę instalacji. W budynkach nie ma kabli koncentrycznych - wszystko opiera się na płaskim przewodzie telefonicznym łączonym wtykami. Serce systemu to cztery podstawowe moduły (plus ich zasilanie), za pomocą których można wykonać instalację w niemal dowolnej wielkości obiekcie - po prostu na każde wejście do klatki, budynku, osiedla przypadają ZAWSZE TE SAME dwa podstawowe moduły. Nie tylko ułatwia to montaż i uruchomienie całości. To nadzwyczajnie ułatwia i upraszcza późniejszą KONSERWACJĘ !

Zarządca otrzymał możliwość monitorowania i rejestracji zdarzeń za pomocą specjalnego oprogramowania. Prowadzenie zarządzania ułatwia także wymieniona wyżej specyfika systemu znakomicie ułatwiająca konserwację całości oraz jego testowania bądź zdalnego konfigurowania za pomocą zewnętrznego komputera.